среда, 25 мая 2016 г.

Budowa ogrodzenia z PCV na plot i furtę ogrodzeniowa nie zada pozwolenia na budowę ani raportowania tego faktu do starostwa powiatowego prócz wyjątkowych wypadków.

Konstrukcja plotki PVC na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę ani raportowania tego faktu gminie z wyjątkiem szczególnych wypadków.

Balustrady Winylowe na ogrodzenie i furtę sztachetowa nie przekraczające wysokości 2,2 m umieszczane miedzy dwoma przylegającymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w pobliżu dróg prywatnych i wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balustrady plastikowe na plot i bramę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia powinno zawierać gatunek ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego instalacji oraz planowany termin startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia wypada dołączyć oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz o ile jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do stawiania plot PCV na ogrodzenie i bramkę ze sztachet zadane są wspierające uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Stawianie płotu wolno zacząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, kiedy zamierzane sztachety PVC na ogrodzenie i furtkę sztachetowa jest nieadekwatne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej szosy. W sytuacji gdy projektowane sztachetki z plastiku na ogrodzenie i bramkę sztachetowamoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać zorganizowania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zapoczątkowania robót przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty postawienia ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий