вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia z drewna ekspresowo się destruują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby płotów z drewna istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów model płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий